Πράμα για χάρισμα

Ακούσατε ακούσατε,

χαρίζονται τα εξής:

1. Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ, εκδ. 1963 Τόμοι 23
2. ENCYCLOPEDIA INTERNATIONAL εκδ. Grolier, 1966, Τόμοι 19
3. OUR WONDERFUL WORLD - an encyclopedic anthology for the entire family, εκδ. Grolier, 1966, Τόμοι 18
4. THE BOOK OF POPULAR SCIENCE, εκδ. Grolier, 1965, Τόμοι 10

Απαραίτητη προϋπόθεση: όποιος τα πάρει, να έρθει να τα πάρει με δικό του μέσο.

Πληροφορίαι εντός
 

Zazula

Administrator
Staff member
Πρέπει όποιος τα πάρει να τα πάρει και τα τέσσερα ή υπάρχει δυνατότητα επιλογής; Ενδιαφέρομαι για τη ΜΑΕ.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Επειδή όλοι μπορεί να έχουμε πράγματα για χάρισμα (εγώ έχω, π.χ.), προτείνω να το κάνουμε στίκι.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Συμφωνώ, Αλ. Εγώ σκέφτομαι εδώ και καιρό π.χ. ότι έχω ένα σωρό βιβλία της Άγκαθα Κρίστι στα αγγλικά και δεν τα θέλω γιατί μου πιάνουν χώρο, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να τα πετάξω...
 

nickel

Administrator
Staff member
Συμφωνώ, Αλ. Εγώ σκέφτομαι εδώ και καιρό π.χ. ότι έχω ένα σωρό βιβλία της Άγκαθα Κρίστι στα αγγλικά και δεν τα θέλω γιατί μου πιάνουν χώρο, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να τα πετάξω...

Σε πρώτη ευκαιρία θα κάνω στίκι και ένα νήμα για την αποφετιχοποίηση και την απεξάρτηση. Σε άλλους καιρούς θα έτρωγα τα λυσσακά μου που με πρόλαβε ο Ζάζουλας.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Μια και δεν βρήκε αγοραστή η ταμπλέτα μου digitizer Bamboo Fun, τη χαρίζω σε όποιον τη θέλει. Μου φαίνεται κρίμα να κάθεται ένα ολοκαίνουργιο εργαλείο στην ντουλάπα μου, ενώ κάποιος μπορεί να τo χρησιμοποιήσει. Θα μπορούσα να μπω και να κάνω ανακοίνωση στο xariseto.gr, αλλά προτιμώ να τη χαρίσω σε ένα μέλος του φόρουμ.

 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Ταχύτατη ανταπόκριση. Βρέθηκε ενδιαφερόμενος! (Οι υπόλοιποι, άλλη φορά να ξυπνάτε νωρίτερα :D:D:p:p)
 
Καλημέρα σε όλους! Σε λίγο καιρό αλλάζω σπίτι, οπότε είναι πάρα πολύ πιθανό, πράγματα που κι εγώ έχω ξεχάσει ότι υπάρχουν να βγουν στην επιφάνεια. Και μιλάω για βιβλία και λογιών-λογιών άλλα πράγματα. Θα βγάλω ανακοίνωση όταν έρθει η ώρα. Να είστε έτοιμοι! :)
 

nickel

Administrator
Staff member
Θα βγάλω ανακοίνωση όταν έρθει η ώρα. Να είστε έτοιμοι! :)

Όχι όμως στις 8:41 το πρωί, γιατί τότε είναι ξύπνια τα early birds και τα worms. :D
 
Θα βγάλω τρεις ανακοινώσεις: Σε ώρα πρωινή, μεσημβρινή και νυχτερινή, όπως λέει και το άλλο νήμα... :D

Εδώ κι εγώ έχασα το gadget της Άλεξ από κάποιον πιο πρωινό... και έχω δυο εγχειρήσεις στο χέρι να 'ναι αιτία το ποντίκι... :)

Τώρα που το σκέφτομαι, ελπίζω να διάβασα καλά τον τίτλο και να μην είναι 'Πράμα, για χάρισμα' που θα λέγανε στην Κρήτη... :p
 
Ακούσατε ακούσατε,

χαρίζονται τα εξής:

1. Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ, εκδ. 1963 Τόμοι 23
2. ENCYCLOPEDIA INTERNATIONAL εκδ. Grolier, 1966, Τόμοι 19
3. OUR WONDERFUL WORLD - an encyclopedic anthology for the entire family, εκδ. Grolier, 1966, Τόμοι 18
4. THE BOOK OF POPULAR SCIENCE, εκδ. Grolier, 1965, Τόμοι 10

Απαραίτητη προϋπόθεση: όποιος τα πάρει, να έρθει να τα πάρει με δικό του μέσο.

Πληροφορίαι εντός

1 και 3 δόθηκαν. Μένουν τα 2 και 4. Χαρίζω λέμεεεεεεε!
 

Zazula

Administrator
Staff member
Χαρίζονται

Χαρίζω τα ακόλουθα — μόνη προϋπόθεση όποιος τα θέλει να έρθει να τα πάρει (Κηφισιά· βολεύει άριστα ο σταθμός ΗΣΑΠ):
  • Μάρσιπος λευκός-γκρι Chicco GO στο κουτί του (μεταχειρισμένος, σε άριστη κατάσταση — το κουτί γράφει «μάρσιππος»).
  • Ηλεκτρικό σκουπάκι με βάση τοίχου και τον φορτιστή του (σχεδόν αμεταχείριστο, εντελώς καθαρό, χωρίς το κουτί του).
Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει παρακαλώ ΡΜ: http://lexilogia.gr/forum/private.php?do=newpm&u=18.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Για ενδεχόμενους συλλέκτες παλιών περιοδικών

Τεύχη του περιοδικού Nitro, τεύχη του Experiment/Γαιόραμα, τεύχη του ένθετου ΓΕΩ της Ελευθεροτυπίας, περιόδου 95-96 (περίπου). Δεν ξέρω αν είναι πλήρεις σειρές -- αν λείπουν τεύχη, θα λείπουν λίγα. Αν ενδιαφέρεται κάποιος/κάποια, παρακαλώ στείλτε PM μέχρι την Κυριακή 4/12 (μεθαύριο). Διαφορετικά θα πρέπει να αποχωρήσουν άδοξα για να κάνουν χώρο σε νεότερους χωροφάγους...
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Δοκίμασε να μπεις και στο xariseto.gr. Ξέρω ότι εκεί πάντα βρίσκεται κάποιος για όλα.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Χαρίζω τηλεόραση 7 ιντσών, αυτή εδώ:



Αναλογική, οπότε πρέπει να έχεις λήψη αναλογικού σήματος στην περιοχή σου. Για σύνδεση με αποκωδικοποιητή δεν βλέπω δυνατότητα, επειδή οι μόνες θύρες που έχει είναι usb και είσοδος εξωτερικής κεραίας. Νομίζω ότι έχω χάσει το τηλεκοντρόλ της δηλαδή μπορεί να το βρω μετά από ψάξιμο, αλλά αν δεν το βρω, ξέρω ότι με μια επίσκεψη σε κατάστημα ηλεκτρονικών βρίσκεις αμέσως οποιοδήποτε τηλεκοντρόλ χρειάζεσαι.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Χαρίζονται μπλοκάκι παροχής υπηρεσιών και βιβλίο εσόδων-εξόδων αχρησιμοποίητα.
 
Top