Χαρίζονται σκυλιά

Χαρίζονται 20 σκύλοι (καθαρόαιμα μπόξερ, λαμπραντόρ, κόλεϊ, κυνηγετικά, πουντλ, κουταβάκια όλων των ηλικιών) που βρίσκονται στο καταφύγιο Αραδίππου.

Θα γίνει ευθανασία σε μια βδομάδα.

Παρακαλώ προωθήστε την αγγελία και σε άλλους, μήπως και βρεθούν άνθρωποι να σώσουν τα αθώα ζωάκια.

Τηλέφωνο: 210-99023462 - Τούλα
 
Μόλις με πληροφόρησαν ότι είναι στην... Κύπρο. Ζητώ συγγνώμη. Όποιος θέλει, το σβήνει.
 
Έχει πολύ γέλιο, γιατί πρέπει να το έχω λάβει τουλάχιστον 1-2 φορές πριν το δω σήμερα κι εδώ.
 

Elsa

¥
Πάντα θα απορώ ποιοι είναι αυτοί που βρίσκουν αστείο να στήνουν τέτοια chain letters.
 

nickel

Administrator
Staff member
Θα γίνει ευθανασία σε μια βδομάδα.
Έχοντας υπόψη μας την κατάσταση στο διαδίκτυο, οποιοδήποτε μήνυμα με την ασάφεια τού «θα επιστρέψω σε μισή ώρα» θα πρέπει να πετάγεται στο καλάθι των αχρήστων. Σε μια βδομάδα από πότε; Ακόμα και αν ένα μήνυμα δεν είναι φάρσα-παιχνίδι των σπάμερ, φαντάζεστε να κινητοποιηθούμε για να σώσουμε κάποια σκυλάκια, για να μάθουμε ότι, πάει, η ευθανασία έγινε πριν από ένα μήνα; Δυστυχώς οι σπάμερ δεν έχουν κανένα δισταγμό, είτε πρόκειται για σκυλάκια είτε για παιδάκια, και πρέπει να ελέγχουμε προσεκτικά κάθε μήνυμα πριν το προωθήσουμε.
 
To έχω δει τουλάχιστον 5 φορές το τελευταίο δεκαήμερο και μου έκανε εντύπωση ότι κανείς δεν πρόσεξε τον ενδεκαψήφιο αριθμό. Και Αραδίππου φυσικά γνωστή συνοικία, εδώ λίγο πιο κάτω.
 
Last edited:

nickel

Administrator
Staff member
Το κακό με αυτά τα μηνύματα είναι, σαν την ιστορία με το λύκο, ότι γινόμαστε δύσπιστοι και στο τέλος αδιαφορούμε και στις περιπτώσεις γνήσιων μηνυμάτων ανάγκης. Λες: πού να ψάχνω τώρα... Ποιος παίρνει τηλέφωνο στο νοσοκομείο να δει αν πράγματι έχει ανάγκη για αίμα κάποιος άρρωστος;

Α, ναι, το Αραδίππου είναι χωριό έξω από τη Λάρνακα.
 
Top