Στίχοι τραγουδιών

Rodent

New member
Γειά σας! Έχω ξεκινίση να ασχολιέμαι με την μετάφραση αρκέτα τελευταία και προπαντός με στίχοι τραγουδιών που μου αρέσουνε. Τώρα υπάρχουνε δύο τραγούδια που θα ήθελα πάρα πολύ να μεταφράσω, αλλά δεν καταφέρνω να καταγράψω τους στίχους δίοτι δεν ακούω ακριβώς τι λένε. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στην μεταγραφεί; Απλώς γιά να μπορέσω μετά να κάνω την μετάφραση. Θα το εκτιμούσα πάρα πάρα πολύ! Καθέ προσπάθεια μετράει και θα με κάνετε πολύ χαρούμενο αν με βοηθάγατε λίγο. Τα κομμάτια είναι αυτά εδώ:

https://www.youtube.com/watch?v=rX1kdzjW4as

https://www.youtube.com/watch?v=k63yMti1bVs


Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και σας εύχομαι μιά καλή χρονιά γεμάτη από αγάπη!
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Ευχαριστούμε για τις ευχές! Αντεύχομαι κι εγώ ό,τι καλύτερο για το 2017 :)

Γιατί δεν δοκιμάζεις να επικοινωνήσεις με το συγκρότημα; Λογικά δεν θα έχουν αντίρρηση να σου στείλουν τους στίχους και θα έχεις έτσι και την επίσημη εκδοχή.
 

Rodent

New member
Ευχαριστούμε για τις ευχές! Αντεύχομαι κι εγώ ό,τι καλύτερο για το 2017 :)

Γιατί δεν δοκιμάζεις να επικοινωνήσεις με το συγκρότημα; Λογικά δεν θα έχουν αντίρρηση να σου στείλουν τους στίχους και θα έχεις έτσι και την επίσημη εκδοχή.

Καλή ιδέα και σε ευχαριστώ πολύ! Όμως το έχω είδη κάνει αυτό εδώ και μερικές εβδομάδες χωρίς να μου έχουνε απαντήσει :/
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Αααα, οκ, φέρνω κάρβουνα στο Νιουκασλ :) Δεν είμαι τώρα σε υπολογιστή με ηχεία. Όταν τα καταφέρω, θα δω αν μπορώ να βοηθήσω (αν και έχω αποδείξει πολλαπλώς ότι έχω χάσει πάσα επαφή με τον τρόπο που τα λέτε εσείς οι νέοι σήμερα :D)
 

Rodent

New member
Αααα, οκ, φέρνω κάρβουνα στο Νιουκασλ :) Δεν είμαι τώρα σε υπολογιστή με ηχεία. Όταν τα καταφέρω, θα δω αν μπορώ να βοηθήσω (αν και έχω αποδείξει πολλαπλώς ότι έχω χάσει πάσα επαφή με τον τρόπο που τα λέτε εσείς οι νέοι σήμερα :D)

Χίλια χίλια ευχαριστώ φίλε μου! Θα χαρώ πάρα πολύ :clap: καλό σου βράδυ και τα λέμε!
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Χμ, βλέπω το έπος του Παυλάρα να επαναλαμβάνεται... :D Αγαπητέ Τρωκτικέ, κάτω από εκεί που λέει Posts στο εικονίδιο του κάθε χρήστη έχει ένα σηματάκι που στην περίπτωσή μου είναι θηλυκό.
 
Top