ad
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 38

Thread: ΕΔΩ ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΕΑ! This is the official site of the island state of San Serriffe: 4 years after (Τα τετράχρονα της Λεξιλογίας)

Senior Member
    Να ευχηθώ κι εγώ Χρόνια Πολλά στη Λεξιλογία, υγεία, κέφι και δύναμη σε όλα τα μέλη. Χαίρομαι που ανήκω κι εγώ σ' αυτή την παρέα. Στην εποχή του "ο σώζων εαυτόν σωθήτω" είναι ωραίο να αισθάνεσαι ότι υπάρχει ακόμα απλόχερο πάρε-δώσε σε γνώσεις, εμπειρίες, σκέψεις. Ευχαριστώ.

Junior Member
    Χρόνια πολλά και από μένα στην πιο ωραία λεξιλογική παρέα
    Εξαιρετικές και οι επετειακές αναρτήσεις!

Senior Member StellaP's Avatar
    Να ζήσεις Λεξιλογία
    και χρόνια πολλά
    μεγάλη να γίνεις με άσπρα μαλλιά.
    Παντού να σκορπίζεις της γνώσης το φως
    και όλοι να λένε να μία σοφός.
    No worries!!!

Senior Member pidyo's Avatar
    Χρόνια πολλά, καλά και δημιουργικά κι από μένα. Ως κύριο έπαινο για τον πυρήνα που δημιούργησε και στήριξε τούτη τη γωνιά, έχω να σημειώσω πόσο ευχάριστη και χρήσιμη είναι και για κάποιους από εμάς που δεν λεξιλογούμε επαγγελματικώς. Η ευκαιρία να σκεφτούμε για τις λέξεις και να το κάνουμε ευχάριστα είναι σπουδαία.

Senior Member oliver_twisted's Avatar
    Χρόνια πολλά, Λεξιλογία! Χρόνια πολλά Λεξιλόγοι! Σας ευχαριστώ για την όμορφη παρέα σας, και για τη βοήθεια που δίνετε, για το μεράκι και για το κέφι σας! Εύχομαι να παραμείνει πάντοτε ζωντανή η συντροφιά μας!
    Insert meaningful message

Senior Member azimuthios's Avatar
    Χρόνια Πολλά σέξι Λέξι!

Είθε να βασανίζεις με μεταφραστικές απορίες πολλές χιλιάδες γλωσσόφιλους () και να βοηθάς πολλές χιλιάδες περισσότερους!

Είθε να αποτελείς την πρώτη σελίδα που ανοίγουν οι λάτρεις της γλώσσας κάθε πρωί και την τελευταία πριν κοιμηθούν το βράδυ!
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,/
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον / όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις --Κ. Καβάφης--

Whereof one cannot speak, thereof one must be silent. --Ludwig Wittgenstein, Tractatus Logico-Philosophicus--

Administrator Zazula's Avatar
    Χρόνια πολλά σε όλους σας / μας κι από μένα — κι ένα τεράστιο ευχαριστώ σ' όσους κάθεστε και μοιράζεστε τις γνώσεις σας μαζί μου, βοηθώντας με κι εμένα να μαθαίνω τόσα. Αλλά επίσης, και τούτο δεν είν' ότι αξίζει λιγότερο και τ' άφησα δεύτερο, σας ευχαριστώ όλους για τα τέσσερα χρόνια της πιο ευχάριστης κι απολαυστικής παρέας — και, μάλιστα, σ' ένα κλίμα τόσο υγιές που 'ναι εξαιρετικά σπάνιο στη φορουμόσφαιρα. Είστε όλοι σας ο λόγος που η Λεξιλογία είναι το πρώτο πράγμα το πρωί και το τελευταίο το βράδυ!

Administrator Zazula's Avatar
    Δεν το πιστεύω: Το αναρτώ και βλέπω πως έγραψα τα ίδια με τον Άζι!

Senior Member daeman's Avatar
    Quote Originally Posted by azimuthios View Post
    [...]
    Είθε να αποτελείς την πρώτη σελίδα που ανοίγουν οι λάτρεις της γλώσσας κάθε πρωί και την τελευταία πριν κοιμηθούν το βράδυ!
    In the dawning of the morning
    when my daemon is still yawning
    first thing while the coffee's boiling,
    overwhelmed by Lexi-longing
    I'm already Lexi-logging
    and I'm starting lexiloging

Για το βραδινό, να βραδιάσει πρώτα (και στην περίπτωσή μου, να ξημερώσει κιόλας).
    Daeman's daemon up and running.

Little Demon - Screamin' Jay Hawkins

Θεωρητικά, θεωρία και πράξη είναι το ίδιο πράγμα. Στην πράξη, όμως, διαφέρουν.
    When this you see, remember me and bear me in your mind, let all the world say what they may, speak of me as you find.

Super Moderator Alexandra's Avatar
    Χρόνια μας πολλά! Θέλω κι εγώ να ευχαριστήσω την καλύτερη, μεγαλύτερη, χρησιμότερη, πιο γενναιόδωρη και πιο ευχάριστη παρέα του Διαδικτύου, που είναι η πρώτη που αναζητώ κάθε πρωί και αυτή που καληνυχτίζω κάθε βράδυ -- εντάξει, όχι πολύ αργά το βράδυ, ξέρουμε ότι κοιμάμαι λίγο νωρίς.

Είθε να εκπληρωθεί κάποια μέρα ο στόχος που οραματίστηκα και διατύπωσα ένα βράδυ του Ιουλίου του 2008 σε μια αθηναϊκή βεράντα.
    Μένω Ευρώπη
    Keys of change

Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Bookmarks

Bookmarks